Ordu kayak yapmak için gidilebilecek en güzel bölgelerden biridir. Gerek doğal güzellikleri ve manzarası ile, gerek denize en yakın kayak merkezi konumunda olması ile Çambaşı Kayak Merkezi, kar sporları ile ilgilenen herkesin gözdesi olacaktır. Ordu-Çambaşı arası yaklaşık 58 kilometredir ve yol yılın 12 ayı açık ve ulaşıma elverişlidir. Ordu-Giresun Havalimanı’ndan karayoluyla 55 kilometre mesafeden sonra doğrudan Ordu Kayak Merkezi’ne ulaşım sağlanabilmektedir.

Karadeniz’in en önemli yaylalarından olan Çambaşı, hem yaz hem kış aylarında turizmin canlı olduğu, bulunmaz doğal güzellikleri ile göz dolduran bir yerdir. Deniz seviyesinden 1,850 metre yükseklikte olan yaylaya ulaşım, Ordu – Kabadüz – Çambaşı güzergahını oluşturan karayolu ile sağlanmaktadır. Doğal miraslarının yanında, alışveriş yapabileceğiniz güzel bir çarşısı, haftanın belirli dönemlerinde kurulan pazarı, restoran ve piknik alanları mevcuttur.

Her mevsimde olduğu gibi kışın da Ordu’nun cazibesine cazibe katan Ordu Kayak Merkezi konaklama açısından da oldukça konforlu imkânlar sunmaktadır. Ordu Çambaşı Kayak Merkezi otelleri, kış boyunca ziyaretçilerine keyifli ve sıcacık anlar yaşatmaktadır. Otel ziyaretçileri manzara açısından da oldukça şanslı olup Çambaşı’nın tüm güzelliklerine karşı konaklama imkânına sahiptir. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi 55 kilometre mesafe ile Ordu Kayak Merkezi denize en yakın kayak merkezi konumundadır.

Tesis içerisinde kayak yaparken, doğayı keşfederken ya da otelinizde kalırken ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetlere 2 telesiyej, sosyal donatı alanları, kayak okulu, konuk evi ve 150 araçlık geniş otopark da dahildir.

Tesis ve Konaklama İçin:

www.cambasidoga.com