Öncelikle belirtmek gerekir ki gezmeye, görmeye ve yeni yerler keşfetmeye meraklı biriyseniz, kesinlikle doğru adrestesiniz. Ordu gezilecek yerler listesi oluşturmak istiyorsanız ilk sıraya Boztepe’yi yazmanızı tavsiye etmekteyiz. Göz kamaştırıcı güzelliği ile Türkiye’nin ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli doğal alanlarından ve turistik yerlerinden birisi olan Boztepe’ye, Ordu teleferik hattı ile ulaşılabilmektedir.
Ordu şehir merkezine ulaştıktan sonra yukarı doğru bakmanız halinde gözünüze ilk çarpacak yer, denizden yüksekliği 530 metre olan Boztepe olacaktır. Ordu turistik yerler arasında öne çıkan Boztepe’nin en heyecan verici yanı, bölgeye teleferik ile ulaşılabilmesidir. 2011 yılında hizmete açılmış olan teleferik, 2. 350 metre uzunluğa sahiptir. Ordu teleferik kalkış noktası ise şehir merkezindeki sahil kenarında bulunan Atatürk Parkı’dır.

Teleferik ile seyahat ederken yeşille mavinin tam ortasında kalacak, Ordu’nun ve Karadeniz’in eşsiz güzelliğini seyre dalabileceksiniz. Yüksekten korkan biriyseniz bile kendinizi zorlayarak Ordu’nun doğal güzellikleri arasında kaybolmak adına teleferiği mutlaka kullanmanızı ve yolculuğun keyfini çıkartmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.