Ordu, Karadeniz’deki diğer illere kıyasla denize girme ve yüzme hava şartları açısından en uygun olan illerden bir tanesidir. Ordu plajları, Temmuz ve Ağustos aylarında tam bir tatil havasına bürünmektedir. El değmemiş Ordu tatil yerleri, görsel şölen tadında koyları da içerisinde barındırmaktadır.

Ordu plajları arasında şehir merkezine en yakın konumdaki plajlar, Melet Irmağı sağında ve solunda yer alan Ordu Belediye Plajları, Vali Konağı önü ile Cumhuriyet mahallesi kumsalıdır. Oldukça geniş bir sahili olan Akyazı sahili de mavi bayraklı plajlardan bir tanesidir. Plajlarda cankurtaranlar, soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Başta çocuklar olmak üzere herkesin güvenle yüzebileceği Ordu plajları, her ihtiyaç düşünülerek tasarlanmış ve hazırlanmıştır. Plajların neredeyse tamamında çocukla özel olarak su parkları da inşa edilmiştir.

Merkeze 10 dakikalık mesafede, Perşembe ilçesi içerisinde kadınlara özel olarak yapılmış bir Ordu Efirli kadınlar plajı da bulunmaktadır. Tertemiz denizi ve kumu ile rahat ve gözden uzak deniz keyfi yapmak isteyen kadınlar için her detay düşünülmüştür. İçerisinde yürüyüş yolları, soyunma kabini, tuvalet, ilk yardım ve su kazalarını engelleme hizmeti, güvenlik hizmeti, güvenlik bandı, çocuk bakım odası, mescit ve büfe bulunmaktadır.

Kadınlar Plajları Ücret Tarifesi

Ordu mavi bayraklı plajlar şu şekildedir: Yine şehrin doğu kısmında Gülyalı’da Mavi Dünya ve Küçük Ev plajlarında da güzel vakit geçirmek mümkündür. Orhaniye’ye doğru Kiraz Limanı Balıkçı Barınağı, Kumbaşı Limanı’ndan hemen önce Çamlı Yalı Plajı ile Akçaova Deresi’ne yakın bir konumda Kumbaşı Kumsalı da en çok ziyaretçi ağırlayan plajlardandır. Ordu Perşembe’de eski sahil yolu boyunca pek çok yerde denize girilmektedir. Üçer Kamp Yeri, Efirli Polis Kampı, Çerli Köyü Kumsalı, Aktaş Plajı, Haca Radar Komutanlığı, Deniz Kabuğu Plajı, Çeşme Önü Plajı, bembeyaz kumu ile Çaka Plajı, Taflan plajı ve Yason Burnu Kumsalı,  ailenizle denize girip keyifli saatler geçirebileceğiniz diğer plajlardan bazılarıdır. Karadeniz şehirleri arasında Ordu plajları, hem sayısı, hem temizliği, hem de teknik altyapısı ile öne çıkmakta ve çokça tercih edilmektedir.