Novada AVM özgün mimarisi ile Ordu’nun en merkezi caddeleri olan Eski Fidangör ve Yeni Fidangör (İsmet Paşa Caddesi) caddelerinin devamı niteliğinde, yeni bir alışveriş ve yaşam merkezi konumundadır. Şehrin en canlı bölgesinde bulunan Novada Ordu Alışveriş Merkezi, alışveriş severleri mağaza gezerken sahil şeridi ile buluşmaya davet eder.

Novada’nın Koton, Mavi, Karaca, Kemal Tanca, Kiğılı, Atasun Optik gibi 50 kadar seçkin mağazasında alışveriş yaparken, en üst katında bulunan büyük oyun ve eğlence merkezi Funny Day’de çocuklarınızla güzel zaman geçirebilirsiniz. Novada AVM’yi Ordu AVM’leri arasında seçkin bir konuma getiren, çocuklar için belirli aralıklarla faydalı ve eğlenceli aktiviteler düzenlenmesi, son teknoloji film sistemi ile sinemaseverlere hatırda kalıcı bir seyir sunması, çok çeşitli mağazaları ve Ordu’da alışveriş merkezi gezerken aradığınız rahatlığı sağlayan geniş otoparkıdır.

Bunun yanında yine şehir merkezinde bulunan Migros, yerli yabancı ziyaretçilerine çeşitli ve kaliteli mağazalarda alışveriş imkânı sunmakta, yıllardır halkın en büyük eğlence mekanlarından biri olarak gerek sineması ile gerekse konforlu diğer bölümleri ile Ordu’da alışveriş merkezi gezmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarına yanıt verir niteliktedir.