Ordu tarihinin en eski caddesi olan Fidangör’e diğer illerden gelen ziyaretçiler tarafından “Ordu’nun Beyoğlu’su” yakıştırması yapılmıştır. Evet, bu cadde İstanbul’un Bağdat Caddesi, Beyoğlu’su ya da İzmir’in Alsancak Kordonu’na benzer ancak bu caddede yürüyenlerin fark edeceği gibi, Ordu’nun kendi gibi sıcak insanları burada da güzel bir gözle bakmaktadır misafirlere. Sıcacık gülümsemeler, gireceğiniz restoranlarda hoş karşılanmalar ve güzel sohbetler, Fidangör Ordu ziyaretiniz boyunca size eşlik edecektir.

Ordu Eski Fidangör mağazaları açısından da oldukça cazip bir alışveriş deneyimi vadetmektedir. Şehrin merkezindeki trafiğe kapalı caddede birbirinden çeşitli ve kaliteli dünya markaları bulunmaktadır. Her tarza hitap eden mağazalarda aradığınız her şeyi fazlasıyla bulabilirsiniz.

Eski Fidangör’de alışveriş kadar yürümek de oldukça keyiflidir. Ordu ziyaretçileri, caddenin tarihi bir havası, yürürken size keyif veren bir yanı olduğunu iddia etmektedirler. Ordu Eski Fidangör’de kaliteli zaman geçirmek için alışveriş yapıp, bir kahve ile yorgunluğunuzdan kurtulabilir ya da çeşitli mutfakların sunulduğu restoran imkânlarından yararlanıp lezzetli bir öğün yiyebilirsiniz. Fidangör genellikle kalabalık bir cadde olmakla birlikte, yol kenarındaki kestane arabaları, bijuteriler, pamuk şeker, midye satıcıları ve el arabalı satıcılar caddenin en güzel aksesuarları olarak atmosferine sıcacık bir renk katmaktadırlar. Burada sıkılmanıza ihtimal vermiyoruz ama sahilden sadece bir cadde ile ayrılan Eski Fidangör’de yürümekten sıkılırsanız, deniz kenarına geçerek havanızı değiştirebilir, kalabalık mağazalardan sonra sakin ve temiz denizin tadını çıkarabilirsiniz.