dag-doga-mederes-viaordu

Doğal Güzellikler

Ordu’da gezilecek yerler denilince akla ilk olarak Ordu’nun doğal güzellikleri gelmektedir. Karadeniz’in neredeyse tamamı doğasıyla göz doldursa da “Şelaleler Şehri” olarak bilinen Ordu’nun yaylaları, doğal sit alanları, gölleri, manzarası, doğası, denizi, yeşilinin ve mavisinin ahengi, sıcak yaz aylarında bile ılık ılık esen rüzgârları, yerli ve yabancı turistlerin huzura ve ferahlığa güzel bir yolculuk yapmasını sağlamaktadır.

Kibele-Ordu-Gokhan_Kirca-viaordu

Tarihi Yerler

Ordu tarihi ve doğal güzellikleri ile bölgenin ve ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Geçmişi M.Ö. VII. Yüzyıla kadar uzanan bu şehir, Kimmerler, Miletliler, Persler, Makedonyalı İskender ve yaklaşık 400 yıl boyunca Pontus Rum Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır. Ordu tarihi yerler arasındaki Ana Tanrıça Kibele, Bereket Tanrısı Dionysos tarihine şahitlik etmiş Kurul Kalesi’ni, Ermenilerin ve Rumların ilk yerleşim yeri olan Taşbaşı’nı ve Taşbaşı Kilisesi’ni, Arganot Efsanesi’nden ismini alan Yason Kilisesi’ni mutlaka görmeli ve hem şaşırtıcı, hem de hüzünlü hikâyelere sahip bu Ordu tarihi güzellikleri keşfetmelisiniz.

su-parki-viaordu

Çocuklarla Tatil

Özellikle şehirde yaşayanlar için tatil her koşulda güzeldir ancak aile ile tatil yapmanın tadı başkadır. Aile tatilinde biriken anılar, geçirilen kıymetli vakitler sevgiyle hatırlanır. Bu nedenle seçilecek tatil yeri de gerek konfor, gerek aileye uygunluğu açısından oldukça önemlidir. Tatil yeri seçimi yetişkinler kadar çocukları da mutlu edecek ve seyahatten keyif almalarını sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Ordu tatil yerleri en kıymetlileriniz olan çocuklarınız için oldukça elverişli, eğlenceli ve en önemlisi doğal bölgelerdir. Doğayı daha yakından tanırken keyifli vakitler geçirebilecekleri bu tatil ile çocuklarınız Ordu’ya bayılacak!