Ordu; çocuklarınız için oldukça elverişli, eğlenceli ve en önemlisi doğal bölgelerdir. Doğayı daha yakından tanırken keyifli vakitler geçirebilecekleri bu tatil ile çocuklarınız Ordu’ya bayılacak!

Her mevsimi ayrı güzel olan Ordu’da, kış aylarında Çambaşı Yaylası Kayak Merkezi’nde çocuklarınızla kayak yapabilir, yine aynı yaylada ilkbahar-yaz aylarında uçurtma şenliklerine katılabilirsiniz. Siz muhteşem doğanın keyfini çıkarırken, çocuklarınız diledikleri gibi koşup oynamanın tadına varırlar.

Her alanında oyun parkları olan sahilde, spor alanları ve bir kaykay pisti de bulunmaktadır. Çocuğunuz paten ya da kaykay kullanıyorsa, güvenli bir ortamda hobilerini gerçekleştirebilecekleri bu alanı çok seveceklerdir.

Merkeze yürüyerek 15 dakika mesafede bulunan Ordu sahilinin doğu yakasının her yanında geniş plajlar, ahşap çardaklar ve piknik alanları mevcuttur. Cankurtaranların, giyinme kabinlerinin, duşların ve wc’ lerin de bulunduğu bu plajlar ziyaretçilerine tatilin en keyifli halini sunmaktadır. Çocuklarınızın güvenle yüzebileceği plajlarda, eğlenceye doyamayacakları su parkı, aralarında yarış düzenlerken enerjilerini atabilecekleri macera parkı ve güvenli bir tırmanma parkuru bulunmaktadır. Çocuklarınız burada keyifli anlar yaşarken, size de sahildeki kafelerde, banklarda ya da kamelyalarda oturup Güneş’in ve denizin çıkarabilirsiniz.

Ordu tatil yerleri arasında öne çıkan bir diğer mekan da sahilden Teleferik ile 7 dakikada çıkabileceğiniz Boztepe’dir. Ordu’ya gittiğinizde mutlaka Boztepe için bir gün ayırmalısınız. Buraya kurulmuş macera parkı çocuklarınız için heyecan ve eğlencenin zirveye taşınacağı bir aktivite olacaktır. Ailece de katılabileceğiniz bu aktivitede, parkurları geçerken hem eğlenecek hem de çocuklarınızla adrenalinin üst seviyelere çıktığı dakikalar yaşayacaksınız.

Ordu’nun farklı mutfakları bir araya getiren yemek lokasyonlarında da en çok çocuklar önemsenmektedir. Restoranların çoğunluğu çocuk menülerinde çeşitliliği yakalamıştır ve bünyelerinde oyun parkları bulundurur. Ayrıca Çocuk Dostu Restoranlar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Özetle Ordu, sizi ve ailenizi en iyi şekilde ağırlamak, çocuklarınızla en güzel tatil anılarınıza yenilerini eklemek için pek çok imkânıyla ideal tatil bölgelerinden biridir.

Çocuklu aileler için öneriler

Siz de en az çocuklarınız kadar eğleneceksiniz!