İki şehir arasındaki ulaşım problemine yanıt niteliğinde olan ve Türkiye’de büyük bir mimari ve mühendislik başarısı olarak anılan havalimanı, Ordu’nun Gülyalı ilçesinde deniz üzerine taş dolguyla inşa edilmiştir. Bu özelliği ile dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ve Türkiye’nin ise ilk “deniz üzerine kurulu” havalimanı olmuştur.

Ordu-Giresun Havalimanı uçak seferleri mevsimlere göre değişmektedir. Kış aylarında çoğunlukla Ankara ve İstanbul ile bu havaalanları üzerinden aktarmalı uçuşlar yapılırken, yaz aylarında diğer şehirlere seferler düzenlenir. Yakın zamanda uygulamaya geçilecek olan yurtdışı uçuş seferleri ile de bölgeye yoğun ilgi duyan yabancı turistlerin ziyareti kolaylaşacaktır.

Havalimanına uçuş seferi düzenleyen hava yolu şirketlerinin özel servisleri, öncelikli ulaşım seçenekleri arasındadır. Bu servislerin hareket saatleri de uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre belirlenmektedir.

Ordu-Giresun Havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak için Havaş Otobüs servisleri ve Ordu Havaalanı araç kiralama< servisi ziyaretçilerin hizmetindedir. Ticari taksileri kullanarak da havalimanı-şehir merkezi arası ulaşım daha kısa zamanda sağlanabilir. Tüm bu ulaşım seçenekleri arasından bütçenize ve zamanınıza en uygun olanını tercihinize göre belirleyebilirsiniz.

Havaş Servis Saatleri&Ücretleri