Açıklama

Çambaşı Yaylası; yemyeşil doğası, tertemiz havası ve buz gibi akan sularıyla ülkemizin en büyük yaylalarından biridir. Yayla, 340 kilometrekarelik bir alanı kapsar ve denizden yüksekliği 1.850 metredir. Yayla sınırlarında 73 oba bulunur. Son yıllardaki yatırımlarla önemli bir turizm merkezi haline gelen Çambaşı Yaylası, tüm doğa sporlarını profesyonel olarak yapabileceğiniz imkânlara sahiptir. Ayrıca bölgede her yıl pek çok şenlik ve festival düzenlenir.

Yayla içinde otel, restoran, çarşı ve piknik alanları da bulunmaktadır. Hem yaz hem de kış aylarında turizm açısından büyük öneme sahip Çambaşı Yaylası ayrıca kayak merkezine de sahiptir. Ordu’nun önemli “Vosvos Şenlikleri”nin de konaklama yeri yayla yakınlarındadır. Yayla ziyaretçilerine, oksijeni bol yayla havası eşliğinde harika kuzu eti ve alabalık lezzetlerini deneyimlemeleri tavsiye edilir.

Çambaşı Kayak Merkezi’ne 4 km mesafede yer alan Çambaşı Yaylası, sadece kış aylarında değil yılın her mevsiminde dinlenmek ve doğa sporları yapmak isteyenler için birçok imkân sunmaktadır.

Fotoğraflar