dikilitas-pide-unye-pide-viaordu

Yöresel Lezzetler

Karadeniz sofraları birbirinden çeşitli lezzetleriyle bilinmektedir. Ancak Ordu yöresel yemekleri, bölgedeki diğer yemeklerden malzemeyi kullanış şekli, pişirilme yöntemleri ile ayrılmakta ve Ordu yemekleri, bölgedeki tüm lezzetlere nazaran daha üst seviyelerde bulunmaktadır. Zenginliği ile bilinen Ordu yemekleri ve Ordu doğal ürünleri hakkında şehirde yaşayan yerel halka Ordu’nun nesi meşhurdur? Diye sorulduğunda birbirinden farklı yüzlerce cevap alınabilmektedir. Kimi için fındık, kimi için pide, kimi için doğrudan doğadan alınarak sofralara gelen envai çeşit otlar Ordu’nun meşhur yemekleri arasında yerini almaktadır. Sizler için bu yazıda yüzlerce çeşit yöresel yemek çeşidi arasından Ordu’da mutlaka yenilmesi gereken yemekleri listesini hazırladık.

cocuk-dostu-restorantlar-viaordu

Çocuk Dostu Restoranlar

Tatil seyahatlerinin en önemli kısmı tatil için gidilen yerin mutfağına uyum sağlamak ve damak tadınıza uygun yemek mekanları bulabilmektir. Geleneksel Karadeniz mutfağı ve deniz mutfağını buluşturan Ordu restoranları, tam da ihtiyacınız olan lezzetleri göz dolduran servislerle sunmaktadır. Çoğunluğu aile mekanlarından oluşan en iyi Ordu restoranları, çocuklarınız için çocuk menüleri ve çocuk oyun alanlarına öncelik vermektedir.

casablanca-kahvalti-vioardu

Kahvaltı Mekanları

Toplumumuzda kahvaltı geleneği, ülkemizin neredeyse tüm bölgelerinde istikrarlı bir şekilde sürdürülmekte ve leziz sofralar her sabah kurulmaktadır. Tatildeyken dahi bu geleneğimiz ve alışkanlığımızdan taviz vermek istememekteyiz. Ordu’ya gelen tatilciler için de durum aynıdır. Bu nedenle Ordu’da kahvaltı nerede yapılır?Sorusu sorulmakta ve en iyi Ordu kahvaltı mekânları araştırılmaktadır. Ordu, misafirlerine tertemiz havasında, göz kamaştıran manzarasında eşsiz lezzetleri kahvaltı konseptinde sunmakta ve benzersiz tatları, doğasının ihtişamıyla birleştirmektedir.

teras-restoran-kafe-mekan-2-ordu

Restoranlar

Ordu’nun her bölgesinde eşsiz lezzetler ve tatlar, yerli ve yabancı turistleri karşılamaktadır. Bu nedenle Ordu’da ne yenir? Diye düşünmenize hiç gerek kalmadan, bir anda muhteşem sofralarda kendinizi bulabileceksiniz. Ordu restaurantlar açısından oldukça gelişmiş bir kültüre sahip olduğundan dolayı şehrin kendine özgü lezzetlerini, yöresel yeşilliklerini ve sebzelerini, harika yemeklerini bulduğunuz tüm restoranlarda tadabilecek ve unutmayacağınız lezzetleri, anılarınızın en güzel köşelerine yerleştirebileceksiniz.

olive-kafe-restoran-yemek-ordu

Kafeler

Gelişmiş bir cafe kültürüne sahip olan Ordu, misafirlerinin yemek yiyebileceği, oturup sohbet edebileceği, kahve ve çay içebileceği, huzurlu bir şekilde doğanın ihtişamlı manzarasını izleyebileceği birçok kaliteli cafe ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Ordu cafe kültürünün oldukça gelişmiş olmasının yanı sıra birçok konsepte çeşitli cafelerin dakikalar içinde bulunabilmesi de şehri, Karadeniz bölgesinin cazibe merkezi haline getirmektedir.

ordu-gece

Barlar

Ordu gece hayatı, yerli ve yabancı turistlerin etkisiyle birlikte gelişmiş olup oldukça canlı ve hareketlidir. Tatilden beklenilen her şeyi bulabileceğiniz bu şehirde, Ordu barları başta tatilciler olmak üzere şehirdeki herkesi ağırlamaktadır. Şehir, yerli ve yabancı turistlerin eğlenebileceği kaliteli mekânlara ev sahipliği yapmaktadır. Ordu eğlence mekânlar, Karadeniz bölgesinde de kalitesiyle öne çıkmaktadır.