Ordu’da kahvaltı mekânları arasında Boztepe, muhteşem manzarasıyla, huzur verici dalga sesleriyle, yemyeşil doğa ile masmavi denizin ahengi içerisinde benzersiz bir şekilde öne çıkmaktadır. Bu nedenle Ordu’da kahvaltı nerede yapılır? Sorusunun cevabı kesinlikle, Ordu sahil kısmından teleferik ile ulaşılabilen Boztepe olmaktadır. Boztepe’nin her restoranında ve her mekânında birbirinden güzel kahvaltılar hazırlanmakta ve ziyaretçilere sunulmaktadır.

Karadeniz insanının misafirperverliği ve cömertliği, kahvaltı sofralarında da kendini göstermektedir. Genelde 2 kişilik hazırlanan bir kahvaltıyı 4 kişi rahatça yiyebilmekte ve karnını doyurabilmektedir. Ordu kahvaltı mekânları arasından hangisi tercih edilirse edilsin Muhlama, Pancar Diblesi, Fasulye Gayganası ve yöresel pide mutlaka tadılmalıdır.

Ordu’nun büyülü güzelliği, lezzetlerine de yansımış ve Ordu yöresel lezzetleri, kahvaltı sofralarına taşınmıştır. Peyniri, kaymağı, tereyağı, yumurtası ve her birisi doğal olarak beslenen hayvanlardan sağlanan ürünleri, ekmeği, gözlemesi, böreği, pidesi taze olarak pişirildiği için eşsiz lezzetlere sahiptir. Doyamayacağınız lezzetleri bir arada tatmak istiyorsanız, Ordu’da kahvaltı yapmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Kahvaltı mekan Önerileri